Lyžařský výcvik 7.A

Lyžařský výcvik 7.A 1

Informace z LVVK 7.A

Lyžařský výcvik žáků 7.A ZŠ v Krčíně se konal v posledním lednovém týdnu v Jedlové v Orlických horách.

Učitelé - instruktoři již přemýšleli o změně lyžařského kurzu na turistický, ale na poslední chvíli začalo chumelit. Tato změna počasí s sebou přinesla i silný vítr, nejen že nefungovaly lyžařské vleky v Deštné v Orlických horách, ale v pondělních odpoledních hodinách nešel elektrický proud. Tato situace trvala až do jedenácti hodin dne následujícího. Žáci prožili velké dobrodružství spojené s večerním programem při svíčkách a čelovkách a vodou z nedalekého rybníka. Pobavili jsme se i jednou z večerních her s patřičným názvem “Elektrika”.

První dva dny jsme si vystačili na kopci před chatou, kde byl i provázkový vlek, který jsme mohli využívat, a další dny jsme využili skibus, který nás odvezl na sjezdovku do Deštné v Orlických horách. Lanovkou jsme vyjeli na kopec a po jednotlivých úsecích a družstvech jsme svištěli dolů. Protože bylo kolem nuly, sněhová děla pilně chrlila sníh na sjezdovku. Součástí lyžařského výcviku byly i běžky. Někteří je měli na nohou poprvé. Přesto všichni mají velký zážitek z celodenního výletu, kdy nás autobus vyvezl na zastávku u Masarykovy chaty a odtud jsme se vraceli zpět do Jedlové. Po výstupu k Masarykově chatě jsme vyrazili na rozhlednu Velká Deštná. Sice jsme z rozhledny nic neviděli, ale i tak to bylo nádherné, protože všechno kolem nás bylo omrzlé ledem a sněhem. Odtud jsme pomalinku vyrazili do Luisina údolí, kde jsme si dali malou svačinku. Protože v tyto dny probíhal závod psích spřežení “Šediváčkův lom”, potkali jsme cestou několik závodníků na saních tažených psi. Nádhera!  O to, aby náš pohyb na horách byl vždy bezpečný, se postarala horská služba svojí přednáškou.

Týden na lyžařském výcviku jsme si moc užili a zavzpomínali si na něj při následující přespávačce. Připomněli jsme si den po dni, včetně her, které jsme hráli, a vytvořili si vzpomínkovou prezentaci. Důkazem krásných zážitků a vzpomínek jsou i následující verše, které jsme sepsali:

Přijeli jsme na hory, sněhu bylo po paty.

Vypadla nám elektrika, čelovka nám posvítila.

Vyjeli jsme na běžky, někdy jsme šli i pěšky.;

Lanovkou jsme vyjeli, na kopce i na hory.

Večer jsme se bavili, večerníčkem skončili.

Datum vložení: 7. 3. 2023 9:05
Datum poslední aktualizace: 7. 3. 2023 9:08