Základní škola a Mateřská škola Krčín

Vychovatelka: Jana Štenclová

Vnitřní řád školní družiny

Organizace školní družiny

Školní družina má čtyři oddělení (1.-4.třída). Do oddělení se zapisuje 26 žáků s pravidelnou docházkou. Přijímány jsou žáci od 1. – 4. třídy. Ranní provoz družiny je od 6.15 hod. – 7.45 hod. Dle potřeby provozu školy do 8.45 hod. Odpolední provoz je pak od 11.30 hod.-16.15.hod. Poplatek pro žáky s pravidelnou docházkou činí 600,-Kč na pololetí a pro žáky s nepravidelnou docházkou ( jen ranní družina a max. 2 dny v týdnu odpolední) činí 250,-Kč. Žáci, kteří končí vyučování v 11.30 hod. jsou předávány p. vychovatelkám u školní družiny. Žáci, kteří končí vyučování ve 12.30 hod. a později, odchází po obědě samostatně do školní družiny, popř. s p. vychovatelkou. Omluvu nepřítomnosti žáka, odchylky od docházky, odchody s jinou osobou, která není uvedena na zápisním lístku, sdělí rodič nebo zákonný zástupce písemně do družinového notýsku.

Činnost školní družiny

Hlavní činnosti ve školní družině probíhají od 13.00 hod. - 14.30 hod. Dětem umožňujeme odpočinek, nabízíme pestrou zájmovou činnost, umožňujeme rozvoj tělovýchovných aktivit i přípravu na vyučování. Snažíme se podporovat smysluplné využití volného času. Během školního roku se účastníme sportovních i jiných turanjů, soutěží, přednášek, divadelních představení apod. Pořádáme např. mikulášskou a vánoční besídku, karneval, čarodějnické odpoledne a další zajímavé akce.

V rámci školní družiny mohou žáci navštěvovat tyto zájmové kroužky:

• Hrátky v tělocvičně
  • Výtvarné čarování