Základní škola a Mateřská škola Krčín
ZŠ a MŠ Krčín

Představujeme se

Představujeme naší školkuMŠ Vrchoviny

Naše mateřská škola je jednotřídní s kapacitou 30 dětí. Podle vyhlášky MŠMT se zařazuje 24 dětí do jedné třídy. S výjimkou udělenou zřizovatelem můžeme navýšit počet dětí na 28. Mateřskou školu navštěvují děti od 3 let do 6 let z Vrchovin a Nového Města nad Metují. Nachází se na okraji obce v přízemní budově s vlastní kuchyní, prostornou třídou a hernou. Byla postavena v roce 1980.

U školy je velká zahrada s pískovištěm zakrytým plachtou, dvěma dřevěnými domečky na ukládání hraček, skluzavkou,trampolínou, plochou pro umístění většího nafukovacího bazénu, betonovou plochou, kterou využíváme pro jízdu na koloběžkách a tříkolkách. Zahrada mateřské školy je z přední strany obklopena rodinnými domy se zahradami, v zadní části sousedíme se sadem a místem pro ukládání dřeva z místní pily. MŠ je umístěna na okraji obce, dopravní komunikace jsou v dostatečné vzdálenosti od areálu školy.

Místnosti, které děti využívají, dávají svou velikostí a prostorem dostatečné možnosti k všestranným hrám a činnostem dětí, které rozvíjejí jejich osobnost.

Vybavení hračkami, pomůckami, materiály odpovídá počtu dětí a jejich věku, je doplňováno a obnovováno. Hračky a pomůcky ke hrám jsou uloženy tak, aby je děti dobře viděly, mohly si je samostatně brát i ukládat.

Provoz MŠ je od 6.45 hod. do 15.45 hod. Rodiče přivádějí děti ráno zpravidla do 8.00 hod (nebo podle potřeby rodičů kdykoli), po obědě si je vyzvedávají do 12.15 hod a odpoledne pak mezi 14.00 hod a 15.45 hod.

Pedagogičtí pracovníci:

• Marcela Šanovcová