Zlatý list – krajské kolo

Zlatý list – krajské kolo 1

Úspěch našich žáků v krajském kole.

V sobotu 13. 5. se konalo krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Družstvo mladších ve složení – Šefcová Veronika, Slavík Tomáš, Petrášová Anna, Musílková Sára, Rejthar Daniel, Hruška Marek obsadili 1. místo a postupují do národního kola, které se koná 18. 6. – 23. 6. Pod Templštýnem. Národní kolo je finálovým vyvrcholením celé soutěže, na kterém se setkají nejlepší kolektivy z krajských kol. Je to týdenní akce s množstvím exkurzí, přednášek a dalšího odborného i odpočinkového programu. Účastníkům se intenzivně věnuje celá řada odborníků v oblasti přírodovědy, ekologie a ochrany přírody.

Družstvo starších ve složení Danihelová Eliška, Košťálová Kamila, Beneš Ondřej, Kubínová Michaela, Syrovátko Lukáš, Voříšková Rozárie obsadili 3. místo.

Všem účastníkům gratulujeme.

Více: https://www.rajce.net/a18483359