Škola v přírodě – spojení výuky a pobytu na čerstvém vzduchu

Škola v přírodě – spojení výuky a pobytu na čerstvém vzduchu 1

Zpráva o pobytu žáků ve škole v přírodě.

Týden od 2. do 6. května strávily třídy 3.A a 5.A se svými paními učitelkami a vychovatelkami na Chatě Horalka ve Sněžném v Orlických horách.

V programu celého týdne byly 2 celodenní výlety, školní výuka, poznávací přírodovědné stezky, přednáška s ekologem o přírodninách Orlických hor, noční hra, diskotéka, ranní rozcvičky a sportovní hry, výtvarné tvoření a keramika, lovení a poznávání organismů v místním rybníčku, zpívání s kytarou, hry na posílení vztahů v kolektivu. Nechybělo ani bodování úklidu pokojů.

Celý pobyt byl motivován pohádkami z Orlických hor, takže se našimi společníky na cestách stali Frymbulín, Ohniváček, vodnice, víly a po celý pobyt nás na chatě střežila bílá liška.

Ze školy v přírodě jsme přijížděli domů unaveni, ale spokojeni, a většina s pocitem, že bychom další týden jeli znovu.

J. Voborníková, I. Hanušová, J. Hofmanová, J. Štenclová, J. Šáchová

Datum vložení: 16. 5. 2022 9:18