Mikuláš se svou družinou přišel i do naší školy

Návštěva Mikuláše na naší škole dne 5. 12. 2022.

S blížícími se Vánocemi k nám do krčínské školy přišel 5. 12. v pondělí Mikuláš se svou družinou. Mikuláš obešel celý 1. stupeň, kde s čerty napomínal zlobivé děti a s anděly je naopak chválil. Zlobiví žáci se však mohli vykoupit z pekla básničkou, nebo písničkou. Nakonec ale byli všichni odměněni malovaným perníčkem a čokoládovým penízkem. Mikuláš, vysoký pán s bílými vousy, berlou a mikulášskou čepicí, však věděl všechno, a tak i ti nebojácní se začali bát. Čerti byli opravdu strašidelní, že by se jeden rozbrečel, hned jak by je uviděl. V družině ale nebyli jen čerti a Mikuláš, ale i krásní andělé s velikými křídly, kteří rozdávali úsměvy a dobroty v podobě čokoládek a perníčků, které potěšily, a i utěšovaly ubrečené tvářičky v náručích paních učitelek, které byly stejně jako děti odměněny. Když už se Mikuláš rozhodl odejít, ještě naposledy pohrozil dětem, aby nezlobily, a odešel s celou družinou bez jakéhokoli hříšníka, i když někteří měli na mále.

Michaela Pošvová

Datum vložení: 9. 12. 2022 6:25